pondělí 17. srpna 2015

Startujeme!

Čau, ahoj!
Zdravím všechny, ať už narazili na mě přes Google nebo se jim odkaz na tyto stránky dostal jakoukoliv jinou cestou. Doufám, že si tady časem najde každý něco svého a že se sem třeba i ty budeš těšit na další a další články. :-)


Kdo že to je ten "zhrzený medik"? Už není nejmladší, táhne mu na jednadvacet. Je to zdravý lenoch, optimista, cynik a pseudopublicista. Miluje novodobou kinematografii a libuje si v thrillerech, například od Christophera Nolana. Jde vidět, že je to kluk, který o bílém plášti a fonendoskopu snil hodně dlouho, dokonce tak dlouho, že když se kvůli své lenosti nedostal na LF ihned po ukončení čtyřletého gymnázia, zašil se na rok v Olomouci na chemickém oboru zdejší univerzity, aby v tichosti spřádal své znalosti a připravoval se potají na odplatu. A teď? Teď tu sedí a píše tenhle příspěvek, takže pokud si nedělá srandu z lidí, zřejmě mu konečně bylo umožněno si své sny plnit. A proč je vlastně zhrzený? Prvotně se tohle označení zavedlo na našem chemickém oboru pro ty, kdož chtěli studovat tento masochistický lékařský obor, nicméně pro nedostatečnou kapacitu (Ano, prostě jsme byli tehdy hloupí!) jim to nebylo umožněno. Taková ta "zhrzená láska", však to znáte, že jo? Jenomže slovník synonym také udává, že zhrzený je taktéž pomýlený, spletený, ošizený, napálený, ale hlavně zoufalý a zmatený. No není to dokonalý výčet základních vlastností každého medika? :-)

 Žeby další nudný monotématický zpovědní blok medikův, říkáš si? Asi ano. Kdo by si v dnešním moderním světě nechtěl vylít srdíčko, nenapsat pár mouder, tipů, triků a rad pro budoucí prváky jak všeobáky, tak chemiky. Oproti většině ostatních se liším zřejmě tím, že nebudu podávat informace z Prahy, leč z malebného městečka Olomouckého, zdejších blogů není moc (narazil jsem jen na 2 všeobáky a 2 zubaře, tuším).

Mou snahou a cílem tedy budiž nějaký obšírný přehled mezi dalšími blogy zabývajícími se studiem v Olomouci, jak prvních ročníků oborů chemických na Přírodovědecké fakultě, tak fakultě lékařské a všechny jejich (budoucí) uchazeče.

*Technická poznámka* V následujících dnech proběhne doladění všech webových komponent. Nejsem žádný profík a proto mi to trvá jednou tolik déle a výsledný efekt taky nic moc, no posuďte sami. :-)

 Snad se nevidíme naposled!
Zdraví,
Váš Zhrzený medikNovější příspěvek
Starší příspěvek
Nic staršího tu už není.

2 komentáře:

  1. Náhodou výsledný efekt je perfektní! Těším se na více článků, jen tak dál. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju. :-) Budu se snažit o posouvání laťky směrem výše nebo alespoň o její udržení. :-) Zítra nás čeká článek o prvním dni na univerzitě.

      Vymazat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)