sobota 24. října 2015

Prokrastinační okénko krásného podzimního dne.Tak joo, tak joo. Přiznávám se. Počasí za oknem je pohádkové, stromečky svlékají své listnaté kabátky a to napadané svinstvo ze za chvíli začne lepit na boty. Vítr si pohrává jemně s chloubou dlouhovlasé slečny, na což je pěkný pohled do doby, dokud nezafučí moc a nezmaří její půlhodinovou snahu před zrcadlem, a vzadu, v zákulisí, se už chystá punčová sezóna a dychtiví řemeslníci, chtějící předvést své dílo na trzích vánočních. Ideální doba na to, se chvíli neučit, a naladit se na sentimentální notu, ne? :-)

Tak se ještě nadechneme toho čersvého vzduchu, zavřeme okno a zase hurá nohama na zem. Nejlépe je stejně za zatáhnutými žaluziemi, meh.

A nyní k dnešnímu krátkém zpravodajství, kde nám kolega Hippocampus přináší události za poslední dobu tak, jak si je pamatuje.

Tento týden se stalo:
 • Rozhodl jsem se vynechat následující přednášky anatomie. (Yay! Looser! Konečně!) A důvod? Naším cílem je tak nějak zvládnout pitvy, které se už mílovými kroky blíží. No a náš přednášející na nás vytáhl lebku... Takže všichni v místnosti reagovali asi takto, když na jednom plátně pustil "jednoduchá schémátka doporučená ke studiu" a na druhém svou prezentaci:
Musím teda říct, že jsme měli snahu všechno pilně překreslit. Ale tato snaha byla udržitelná jen krátce. Víceméně to vzdal každý, kolem čtvrtého až pátého obrázku, kdy udělal jednu čáru a docent komentoval už pátý útvar. Whatever. Když se na to zpětně dívám, vidím tam žraločí ploutev, botku bez podpatku a něco jako nakousnutou cuketu. A to jsem se doopravdy snažil!
 • Konečně jsem uznal, velice nerad, že od střední, kdy jsem udělal se širokým úsměvem, dávkou sebezapření, nemalou snahou a špetkou štěstí FCE certifikát z angličtny, má jazyková úroveň se od té doby posunula jen od desíti k pěti. Spíš mluvený projev než gramatika, což je ve finále ta horší varianta. Musím s tím něco udělat.
 • Začal jsem vyučující hypnotizovat očima, aby NEzhasínali to osvětlení. Protože když se u nás ve velké posluchárně zhasne, NEdá se udržet pozornost, i když se barevné membránové kanálky v prezentaci hýbou a přenášejí kuličky sodíku!
 • Rozhodl jsem se svědomitě, že je správná doba začít procvičovat i jiné předměty (a proto místo toho píšu článek).
 • Taky jsem se utvrdil v tom, že i když člověk přečte Kose, Čiháka a další materiály, vždycky se najde otázka, na kterou zmatený student ani po urputném upomínání (jaképak upomínání, když to tam nevyčtem, žejo) nenalezne odpověď. Ale, když už teda zkoušející začne o tom mluvit, nahodí se notoricky známý obličej:
 •  Ale to nejpříjemnější a nejdůležitější nakonec. Udělal jsem si výlet do Brna za svými přáteli ze studií, kteří tam momentálně chodí na MUNI a VFU. Člověk potřebuje na chvilku vypnout, zavzpomínat a po prodebatované noci s pívem v ruce jít spát o půl čtvrté ráno. I když... vypnout... kamarád je medik, takže jsme většinu času stejně přikrmovali tu metaforickou obludu - medicínu. Ále aby se neřeklo, že jsme pořád jen "operovali", zašli jsme si na Kryštofy do Ronda. :-) 
 • Také jsme si v Brně připili na tisícího fanouška našeho výmyslu - Autentických medicínských citátů, jež se rozlezly tak moc, že jsme z toho oba pořádně překvapení. Největší údiv přišel ve chvíli, kdy si kamarádi začali měnit úvodky na citáty, a já se jich pak ptal, odkud že to mají a oni začali jmenovat třeba fanpage Memorixu. :-)
 • Také jsme naplánovali jejich výlet v duchu návratu ke kořenům Olomouckým.
 • Také jsem si s sebou přibalil do autobusu knihy, že se budu cestou učit.
 • Neučil jsem se.
 • Spal jsem na můj vkus málo (ale to se není divit, když je někdo zvyklý na biorytmus lenochoda) a když už tak ve studovně. (Proč se lidi chodí učit do místnosti, kde chodím spát?!)
 • Podle vedoucí semináře už "umíme" tak pětinu ke zkoušce z anatomie a není šance to dohnat, pokud podceníme přípravu.
 • Nacvičili jsme si výraz, který používáme ve chvílích, když vyučující dělají (rádoby) vtipy na náš účet typu: "Z čeho jste se proboha učil? Z nějaké baby, co? No jó, to jde hnedka poznat."

Tento týden se (opět) nestalo:
 • Nebylo návštětvy ve studovně, kdy bych neusnul v pozici "na supermana", skoro si slintajíc na Čiháka.
 • Nenapsal jsem článek tak rychle, jak jsem (opět) plánoval.
 • A co je "nejhorší": Nestalo se to, že bych si připadal zase o něco chytřejší.
Ale teď už se jdu fakt učit. Ať se daří!

10 komentářů:

 1. Taková hojnost medických článků znamená jedině prokrastinační víkend. Nejsem vyjímkou a pan Čihák zatím odpočívá na stole. :D Párkrát jsem do něj nahlédla, ale stydím se, měla bych tomu dát asi víc. :(
  Když ono to počasí opravdu tak láká... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, Lapinko. Počasí láká, ale u umělého osvětlení a zatáhnutými žaluziemi je přece nejlépe! :-)

   Vymazat
 2. Ty gify jsou super :D Úplně mě překvapuje, kolik blogů o medicíně je. Postupně do toho začínám pronikat a čím dál tím víc si připadám jak v Jiříkově vidění :D Oproti tomu, když jsme byli my v prváku, kdy tohle ještě moc nebylo, máte výhodu, že aspoň vidíte názorně, že i ostatní jsou na tom s učením stejně špatně jako vy. Stačí si přečíst jiný blog a hotovo. Já měla v prváku totiž neustále pocit, že jsou všichni strašně našprtaní, jen já nic neumím :D

  A ty medicínský citáty jsou fakt super :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místo učení jsem je pilně vybíral, díky. :-) No letošních blogů vyrostlo stejně jako hub po dešti... O tom žádná. Koneckonců tenhle by nezvnikl nebýt mojí kamarádky. :-) A díky! Jsem rád, že se výplody naší fantazie líbí někomu dalšímu a nejen nám. :-)

   Vymazat
 3. Oni jsou totiž našprtaní ti všichni, co nemají blogy! :D Na mě za rohem čeká první zkoušení z anatomie a to toho umím míň než kamarádi, kteří ho mají až na konci týdne. A ještě k tomu místo Čiháka čtu blogy... :D
  A vy všichni máte pořád o čem psát, to je super, mě se nic zajímavého neděje :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce, to se nějak zvládne. :-) Nj, Čihák je špatný autor... jeho román je roztáhlý, nevýrazný, bez děje, postavy mají nesrozumitelná jména... Ještě že si už řekl, že tři díly stačí. :-)

   Vymazat
 4. Achjo, vidím, že to jde s námi čím dál tím víc z kopce! :D Dnes jsme to s Lapinkou počítaly a zbývá, nám v Brně a na 2. LF UK, 8 týdnů do pitev a přezkoušení, to bude teprve masakr! :D By the way, čím tento semestr končíte v anatomii? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OSM?! Já začínám v pondělí!! No, tak teď můžeš za mou depresi, protože jsem zjistil, že se končí UŽ/AŽ respiračním systémem. Pche. :-(

   Vymazat
 5. Tu pozici supermana moc dobře znám a jsem ráda, že to píšeš protože u nás ve studovně jsem asi jediná s touhle diagnózou syndromu Usni tam, kde se ostatní učí :D Jinak nám do pitev zbývají už jen dva týdny!!!
  (Zatím nadšená: bežte do háje s vašimi 8 týdny :D)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem rád, že je nás více! :-) Takový spolek anonymních supermanů! :-) Ale tenhle trend se vyskytuje docela často napříč studenty všech ročníků, kteří se tam chodí učit. Držím palce, ať to dobře dopadne! :-)

   Vymazat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)