neděle 14. února 2016

"De novo"

Zítra začíná mnohým kolegům ve zbrani, nejen těm medicínským, další bitva. Přeji všem pevné nervy, dostatek kofeinu a plných zvýrazňovačů. Já teprve před pár hodinami dorazil na kolej s kufrem, jehož téměř poloviční náplň tvořil Radomír (kterého jsem měl snahu číst kterého jsem se skoro ani nedotkl mimo balení a vybalování) a materiály ze zimního zkouškového, u nichž jsem naznal, že by se mohly ještě hodit v létě.

Nemám knížky. Ani jednu. Do histoly a biochemky. Juchajda juch.

Nemám ani ponětí, jak dlouho mi vydrží skoro pořád vstávat na půl osmou.

A 24. květen v nedohlednu.

Ale dost negativismu. Chtěl bych tady na tomto místě poděkovat všem, kdož mají občas žaludek na to si přečíst ty bláboly, které jednou za čas ze mne vypadnou, a papír, který snese všechno, je zachytí. Díky každému z Vás tady teď na stránce svítí 2000 unikátních IP přístupů a více než 5500 návštěvnosti. Za jeden semestr je to více než úctyhodné číslo a já se budu snažit blábolit věcně a záživně jako doposud.

S novým semestrem nepřichází jen řůžové porno, jehož materiály k přednáškám si spolubydlící od naproti vytiskla černobíle... Ale také pár změn na tomto blogu jako malá odměna pro každého stálého, a vlastně i nového, návštěvníka.

Co se změnilo?
Pohrál jsem si s headerem. Změnil jsem jeho motiv a dodal tak stránce (snad) nový nádech. Důvodem mého počinu bylo odstranit původní, zbytečně vysoký 400px header a nahradit jej novým, méně zátěžovým, abych vás nenudil neustálým scrollováním nejen na smartphonech, kde to tbh vypadalo fakt neprakticky.
Společně s novým záhlavím stránky došlo ruku v ruce obměny ikonky webu na trojstupínek BJM, který se zřejmě správně zobrazí po vymazání cookies stránky.
U předmětů, které jsem absolvoval jsem na konec umístil doporučenou literaturu, odhad časové náročnosti a subjektivní obtížnost.
V pravém postranním panelu přibyl oddíl s užitečnými odkazy ke studiu a jejich komentáři, vysvětlující, proč jsem se rozhodl se o tyto stránky podělit s ostatními, případně jak a na co je používat.
Hned pod ním se můžete těšit z nového oddílu prokrastinačních odkazů, které obsahují zábavné a satirické portály z medicínského prostředí. Prozatím zde mají své čestné místo Donaldovy komixy na notoricky známé stránce Motolkomix.cz a pak Autentické medicínské citáty. 
Pokud víš o nějakém portálu nebo stránce, která by se do jednotlivých oddílů podle tebe hodila, ale nemůžeš ji tam najít, určitě neváhej a napiš mi! :-)
Chtěl jsem také změnit barvu stránek, ale nakonec jsem usoudil, že bych tím jen uškodil, neb se jeví, že z modré barvy nebolí oči (a je hezká!) a z bílého podkladu se hezky čte. Ovšem mě zajímá váš názor, takže zahoďte stud a pište.

A pro lepší náladu přikládám obrázek!

 
Tak se držte! 

Kdybych měl parafrázovat GoT : Semester is coming and you know, what comes with it!

1 komentář:

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Výměna kdekoli - Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    OdpovědětVymazat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)