pondělí 1. února 2016

Únorové počtení

Dlouho jsem se neozval. Mám co napravovat, já vím. Stalo se toho tolik a přitom nic, ale nebyl bych to já, kdybych o tom nesepsal alespoň nějaký blábol.

via Motolkomix.cz

 Vánoce, svátky klidu šíleného běhání po obchodech a nekonečného nadávání na Českou poštu, jsou pro prváka svátky drobného odpočinku, dosti možná, že jedny z posledních... Všechny zápočty se dají docela bez problémů obstarat za celosemestrální úsilí a píli (kromě latiny), tudíž nebohému a zhrzenému medikovi zbyly "jen dvě" zkoušky.

via Autentické medicínské citáty
Kromě cíleného požírání cukroví a necíleného následného přibírání se dá zatím velice snadno skriptum odhodit na postel a koukat na pohádky. Není to takové to učení do poslední chvíle a listování Memorixu pod štědrovečerním stolem, jak mnozí mohli vidět na soutěžních obrázcích fanpáže Memorixu. Zklamu Vás. My si občas strašně rádi zapřeháníme a postěžujeme (snad je to i jeden z předpokladů, aby se student optimálně zapojil do celého toho fakultního kolotoče). Možná i proto nás ostatní kolem nemají moc rádi... Často si jen stěžujem, kolik toho není a meleme o škole...

Pod stromečkem jsem našel leccos, mimo jiné slušný základ své nově příchozí bílé kolekce na pitevnu. Minulou blokovku jsme tam všichni nasmrádli tak šíleně moc, že ještě dva až tři týdny všichni v našem okolí moc dobře věděli, odkud vítr vane. Zřejmě to poznali i doma... :-)

Jen co se poslední svátek vánoční uchýlil ke konci, sbalili jsme si pár švestek, několik litrů etOH a štosy skript a vyrazili jsme na chatu. Dovedete si představit sami, jak se asi před Silvestrem učí dva medici, učitelka biologie/angličtiny, farmaceutka, sestřička, ortooptička a ekonom na své zkoušky. Skoro nijak a vlastně vůbec.

To se pak nedá nic dělat. Od druhého ledna taky čas... O zkoušce z latiny a latině celkově jsem napsal již dříve, leč nezištně, do sekce předmětů (tady). O zkoušce z chemie se teprve chystám podat nějaké to info. Dále můžete pozorovat písemný přírůstek ohledně jediného béčkového předmětu, který jsem absolvoval (tady).

Zkouškové bylo náročné, vlastně náročnější, než jsem čekal. Opravdu tady nebudu masturbovat nad tím, za kolik jsem zkoušky dal a jak jednoduché nebo těžké byly. :-) K tomuto účelu jsem snad stránky ani nezakládal (a stejně to nikoho nezajímá :-). Ještě že za mnou stála a stojí moje drahá polovička. Vím, že ačkoliv nechápe proč, čte, co tady blábolím... A vás taky neubude, když si přečtete, že jsem rád za její podporu, že ne? :-) Protože je skvělé mít někoho takového, kdo vás podpoří, když přijde neúspěch a vy sami začnete pochybovat o tom, jestli ten další semestr máte šanci dát, když jste zavrávorali už nyní. Zvládneme to. :-)

Spolubydlící se mi sice směje, že teď, na konci zkouškového, neumím odpočívat, protože už teď plaším s tím, že jsem ještě neviděl pořádně GIT, který se dělal v zápočťáku... Ale znáte to... ti zubaři mají na všechno čas. :-)

Než začne letní semestr, hodlám provést menší úpravy na stránce, nejen grafické, ale také funkční. Chystám se přidat taky nějaké užitečné odkazy ke studiu.

Pokud budete mít nějaké nápady ohledně článků nebo uživatelského rozhraní na stránce, neváhejte mě kontaktovat a spolu něco vymyslíme. :-)

P.S. Ve vzduchu cítím nejen předtuchu komerčního valentýnského hnusu, ale taky přijímací řízení, neb články právě o nich se stávají rekordmany návštěvnosti napříč týdny. :-) Pokud jsi třeba i ty tady přišel/a kvůli přijímačkám a vidíš, že by něco stálo za to doplnit... Napiš, prosím.

Však já se zase brzo ozvu!
Do té doby všem hodně zdaru!

6 komentářů:

 1. Zubař má pravdu (to ostatně zubaři mívají vždycky), dej si chviličku voraz, prospěje ti to. A IT je s altasem podle mě pohodička :))) Jinak gratuluju ke zvládnutému zimnímu semestru a těším se na články z letňáku! :)
  A lehce ti závidím tvé znalosti potřebné k tomu, abys provedl grafické úpravy na blogu. O tom si já můžu nechat jenom zdát :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemůžu mu to říkat, on by moc zpychl! :D Díky, tobě taky! A jak vidíš, zase na tolik jsem se teda nezmohl... :D

   Vymazat
 2. Ano, my vždycky říkáme: "Víš jak poznáš medika? Baví se pořád o škole." :D Takový zlozvyk. Ale asi to bude tím, že třeba za sebe můžu říct, že tou školou dost žiju. Taky mi vyplňuje většinu dne :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejen že se o ní baví, ale taky na ní pořád nadává a stěžuje si... :) Občas tak moc, až lezem lidem na nervy... :)

   Vymazat
 3. Jasně, odpočívej, naber trochu sil a zase se vrať!!! :)
  Chtělo by to takovou tu jiskru, normálně, v poslední době jsem na tvůj blog chodila skoro denně a říkala jsem si, co se stalo, že ses na to snad vykašlal :/ Hlavu vzhůru, jede se dál! :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky díky. :) Ještě si užívej volna nevolna, dokud můžeš. Olomouc se hlásí do práce!

   Vymazat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)