pátek 4. března 2016

Březnové počtení

Novosemestrální blogovací hiát. Tak by se dalo pojmenovat období, kdy všichni medicínští studenti zanevřeli na své blogy a s pokleslou mandibulou startují svěží a odpočatí další semestr. Úspěšně se ukončily dva přeměty a další čtyři začaly, to asi abychom neusnuli na vavřínech.


Na studiu vysoké školy je nejlepší to, že když už si myslíte, že vás nic nemůže překvapit, vždycky se něco rádoby zajímavého stane. To si tak sedíte na přednášce z anatomie, dokončuje se něco, čemu Blocka říká "močopočo" :-) Přednáška poklidně skončí a z rozhlasu se ozve sympatický hlas pána: "Hlášení všem zaměstnancům, byl vyhlášen kód 1000." Nikdo z nás nemá ani tušení, co kód tisíc znamená, tak si poklidně sedíme na svých místech a klábosíme dál o tom, co nás ještě dneska čeká... Co znamená kód 1000 se dovídáme vzápětí, jen co chlapík z repráku vyhlásí stav evakuace. :-) Smrad nikde, kouř nikde, vlastně nikde nikdo... No tak se tedy sbalíme nahrneme se do šatny a jdeme mrznout ven... Pět minut, nic. Deset minut, nic. Patnáct minut stání venku na mrazu zřejmě mnohé ze spolužáků donutilo přehodnotit názor o způsobu smrti a tak se první hrdinové vydávají do atria teoreťáků, napříč otravnému chlapíkovi z reproduktoru. Tak jdeme taky. 
Takže už si netroufám říct, že mě nic nepřekvapí, když se evakuují prváci pro nic za nic a přijdou o svou pauzu mezi přednáškami! Vlastně jsme všichni natolik svědomití, že i po evakuaci jsme skoro vyprodali velkou posluchárnu na přednášku histologie. A aby toho nebylo málo, prej to ani nezvonilo po celé budově. Takže... Jsme nejspíš za blázny. :-)

Když už jsme u těch veselejších věcí při studiu... Doufám, že se tím nedotknu kolegů z Ostravské fakulty, ale tento způsob reklamy zdá se mi poněkud nešťastný, kdybych měl parafrázovat českou klasiku. :-) Takže pokud ještě nevíte, kam na vysokou, medicína je pro Vás jako dělaná. :-)
No a předměty?
V anatomii nás nepřekvapí nic. Ani to, že nám položili nůž na krk s tím, že už vlastně opakujeme k rigorozu i to, co jsme ještě nedělali. Jediný, kdo se tváří překvapeně jsou naši vyučující, když se na zkoušení ze tří orgánovek doví nějakou pikantní blbost:
Histola? Růžové porno:
Zatím to smysl dává, jen tiše čekáme, kdy se to zvrtne a celý tento předmět přejde k nepochopené temné straně síly.
Biochemie:
Občas si fakt připadáme inteligentně před vyučujícím:
Ale většinou nejsme inteligentní natolik, abychom si ty blbosti uvědomovali:
Závěrem se také musím zmínit o negativní vlně, jež opět halí mysl studentovu. Z řeči mezi řádky vyplývá, že nemálo lidí se samo sebe ptá, jestli mají zapotřebí celý ten kolotoč, kolem kterého se prvák točí, jestli jim za to ta medicína stojí. Myslím si, že je to naprosto přirozené. Dokonce bude zřejmě přirozené i to, že se ten pocit periodicky vrací. Ruku na srdce, kdo občas nemyslí, že za plotem není tráva zelenější? Tím chci říct: nejste sami, třebaže to nemusí ostatní přiznat právě před vámi. :-)

A teď trochu reklamy:
S kamarádem a zároveň kolegou ve zbrani, jsme se rozhodli trochu rozšířit pole působnostmi. Jelikož oba moc dobře víme, že dnešní svět se bez modré rakoviny Facebookové neobejde a jelikož jsme si vědomi, že mnozí z nás i vás se cítí provinile, když tráví čas nekonečným scrollováním dolů a dolů a dolů a následném refreshi stránky... Jsme se rozhodli vnést špetku dobrého pocitu pro ty z Vás, kdož cítí, že by měli zaklapnout notebook a sednout ke knize. Rád bych Vám představil Anatomii pro prokrastinující, stránku, kde (snad) denně najdete pár otázek k procvičení anatomie v nějakých těch různých úrovních obtížnosti. :-) Jedná se jen o test zájmu, protože víme, že se na FB už objevily stránky, které občasně produkují podobné kvízy. Donutíte jak sebe tak nás se anatomií zabývat trochu více! :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)