pátek 24. června 2016

Co bylo, co je a co bude?

Dva měsíce. Přesně tak dlouho se tady na webu neobjevila ani čárka, ani zmínka o tom, že ještě dýchám a metabolizuju. Slyšte, vězte, že je tomu skutečně tak! :-)

Ještě než spustím, co je nového u mne, rád bych se podělil o fakta ze zákulisí svého blogu za poslední dva měsíce: Přijímačky. Velkým tlustým písmem to nepíšu pro nic za nic. Drtivá většina návštěv směřovala za poslední dobu právě tam (taky možná proto, že se jedná o jedinou ucelenou smysluplnou rubriku celého webu? :-), kde se mihlo alespoň jednou slovo přijímačky. Přes 600 zobrazení napříč sekcemi s materiálů jen za poslední měsíc je více než chvályhodné a já pevně doufám, že alespoň někomu pomohly. Zároveň se na vás obracím s prosbou, jestli je mezi vámi někdo, kdo absolvoval přijímačky (ať už úspěšně či ještě ne), aby mi napsal třeba přes kontaktní formulář zprávu o tom, jak letošní přijímačky vypadaly/probíhaly/co bylo těžké/co ne/odkud jste se učili/která knížka vám pomohla/která byla třeba úplně k h**nu ztrátou času. Pojďme společně vytvořit další rubriku, která by mohla pomoci mladším generacím! :-) Díky předem!
Díky vám se taky podařilo za necelý rok od založení těchto blábolů pokořit prvních deset tisíc návštěvníků a třiceti tisícovou hranici v počtu zobrazení stránek! Moc hezky se na to z administrativy dívá! Uvědomuji si, že stránka není zřejmě úplně nejlépe vyřešena a že orientace na ní může v budoucnu dělat potíže. Během prázdnin se pokusím najít a přizpůsobit si vhodnější šablonu, která bude více kompatibilní s rostoucím množstvím obsahu.

Co bylo?
Poslední týdny se táhly ve znamení zkouškového období. Tady zápočet, tu předtermín, tamhle vzadu zkouška. Řeknu vám, nic hezkého to nebylo. :-) V dobré náladě mě držela jen má drahá polovička, balík kreditů, který po každé zkoušce naskočil a konverzace s přáteli na FB, kteří byli stejně vydeptaní a unavení jako já. Protože se máme všichni rádi, nemohu se nepodělit o nekonečný nával lásky, který mezi námi panuje! :-) 

Co je?
Je odporné vedro a já píšu tento článek ze svého domečku na lehátku u bazénu. Občas si skočím do vody, která má kolem 30°C... a teď jsem asi ten nejvíce nejnenáviděný člověk pod sluncem. :-) Nepamatuju si nic a to, co uvízlo v dlouhodobé paměti hipocampu vydoluji pro svůj blog, abych vás mohl informovat o všech materiálech, tipech a poznatcích, které se mi za prvák podařilo nastřádat.

Co bude?
Čeká mě poctivě zasloužená dovolená. V pondělí odlétám do Londýna s přítelkyní. Jakmile se vrátím, začnu se sepisováním všeho, co tady chybí (namátkou: biologie, biofyzika a třeba taky nejzevrubnější článek(/články) věnovaný/é 270 důvodům proč nenávidět své vlastní tělo - anatomii) a pokusím se vypotit v tom vedru poslední špetku svých (ne)znalostí a (dez)orientace v HTML a CSS. :-) Slibuju, že do září zveřejním Stopařův průvodce prvním ročníkem a snad i něco víc, ale nemůžu vám všechno vyžvanit už na konci června! :-) Odpočívejte, nezdechněte na sluníčku, nabírejte síly a finišujte!

Všechny vás zdravím a přeju úspěšné dokončení nebo poklidný odpočinek v závislosti v jaké fázi se nacházíte! :-)
aka Zhrzený i ve druháku!

4 komentáře:

 1. Ahoj, gratuluju k úspěšnému ukončení prváku :) V září taky nastupuju na medicínu, jen ještě nevím jestli do Olomouce nebo do Brna. Dostala jsem se na obě školy, obě mám přibližně stejně daleko, a tak nějak se nejsem schopná rozhodnout. Vždycky jsem chtěla jít do Brna a i má příprava byla zaměřená převážně na přijímačky v Brně. Ale potom jsem přijela do Olomouce a všechno se změnilo. Najednou jsem viděla všechny klady Olomouce a u Brna žádné tak nějak nenacházím. Co se týče prestiže, tak mi obě školy přijdou srovnatelné, ale v jiných aspektech u mě momentálně vítězí Olomouc. Kamarádky mě přemlouvají, ať jdu s nimi do Brna, ale já nechci podřídit svoji budoucnost kamarádkám. Takže bych se tě ráda zeptala na tvůj názor. Chtěla bych vědět, jestli se ti v Olomouci líbí, jestli si tam spokojený a jestli bys mi tu školu doporučil (je mi jasné, že teď po anči máš nasazené růžové brýle a budeš mi o Olomouci mluvit jen v superlativech, ale to stejné dělají i mé známé z Brna :D ). Předem moc děkuji za odpověď a omlouvám se za slohovku :)

  Budoucí medička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Budoucí medičko,

   děkuji ti a rovněž ti blahopřeji k přijetí (to nejlehčí máš za sebou :-) Podívej, prestiž škol... To je velmi ošemetná věc a podle čeho se dělá ten či onen žebříček opravdu netuším. Co ti ale můžu říct, že ať vyjdeš Brno nebo Olomouc ať vyjdeš s červeným nebo modrým diplomem, pořád ti budou říkat paní doktorko. :-) Ohledně města... Olomouc je krásná, čistá, ale hlavně přehledná a malá, pro mne, toho, kdo nemá rád přeplněné ulice to byla ideální volba. Všude máš blízko pěšky (45 minut z centra na nejvzdálenější kolej), což oceníš, pokud se někdy budeš vracet v noci mezi nočními linkami. :-) Malé znamená taky trošku levnější (450 korun za čtvrtletní lítačku je skoro výsměch DPMO.) Co se týče školy, tak má své výhody i nevýhody. Něco je podle mě v Brně lépe a něco je zase lépe u nás, to si nevybereš. Třeba latina je jen jeden semestr narozdíl od Brna, kde (podle mne) se dá už čas investovat lépe. Biofyziku má zase naopak Brno jednosemestrální a já si myslím, že by té olomoucké neuškodilo, kdyby si v tomhle z Brna vzala příklad. Ve finále máš jedno, kde se učíš a kdo tě učí - umět to musíš tak jak tak. :-) Jen bych řekl závěrem, že mám v Brně přátele, kteří mě "opustili" - já setrval v Olomouci, zatímco oni ne. Nelituju toho. V dnešním světě modrých rakovin volného času Facebooku a mobilů kontakt neztratíš a čas s nimi je pak o poznání vzácnější, už jen proto, že tvůj čas, který někomu věnuješ, bude vzácnější. A neboj se, že by sis neudělala nové známosti. Odkážu se na heslo naší fakulty - Při rozhodování mysli nejen hlavou, ale i srdcem. Mente et corde. (A kdo píše slohovky teď. :-)

   Zdravím!
   Zhrzený

   Vymazat
  2. Tak už nejsem anonym ale skutečný člověk z masa a kostí se jménem :D Moc děkuju za tvůj názor a taky trošku uklidnění :) Nikdy bych nevěřila, že pro mě bude tolik těžké se rozhodnout mezi dvěma v podstatě totožnými fakultami (při představě, že bych se nedej bože hlásila a dostala na zubní a měla se rozhodovat ještě mezi všeobkem a zubárnou, je mi špatně :D ). Nakonec jsem se rozhodla tě napodobit a v září nastupuju do Olomouce :) A věřím tomu, že je to pro mě ta správná volba.

   Jo a mám ještě jednu novinku. Všechno to nadšení mě dohnalo k tomu, že jsem si založila blog. Samozřejmě jsem to udělala kvůli tomu, abych mohla od září brečet a stěžovat si veřejně a nejen v soukromí (už teď se mi ta představa zamlouvá :D ), ale taky proto, abych mohla třeba za rok pomoct dalším skoromedikům v nesnázích, jakým jsem teď byla já.

   Ještě jednou děkuju, že sis na mě udělal čas a odpověděl na můj komentář. Moc mi to pomohlo.

   Krásné prázdniny
   Johanka z Parku

   Vymazat
 2. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)