neděle 18. září 2016

O tom jak jsem dokončil resty a začal nový rok.

Čau, ahoj!

Pokud tvůj zrak spatřil tyto řádky znamená to jediné! Dýchám! Žiju! Píšu!

A o čem to bude tentokrát? Tak zaprvé se mi podařilo dokončit poslední články v sekci prvního ročníku, já vím, trvalo mi to. Tak se na mě nezlobte. Věrnější čtenáři sami zjistili, že jsem na stránku přidával články průběžně a nezištně. Takové malé hledání pokladů! Hoří a přihořívá!

Můžete si tak přečíst o zrádném, leč krásném, studiu anatomie nebo také o tom, jak vypadají semestrální hrátky na biochemiky, či o úspěšném složení první pomoci.

A co že to na nás, rekruty medicíny, čeká ve druháku? Musíme se poprat se strašáky pod postelí, kterým se říká Biochemie 2 a Histologie a embryologie 2. Zimní semestr nebude o ničem jiném. Vypadá to, že první termín z histoly udělá jen bůh a na ostatní smrtelníky připadnou zbylé dva. Nakousne se také fyziola, jejíž zkoušející se na nás budou těšit v letním semestru. Určitě nebudu prozrazovat všechno tak brzy, však si počkejte na bezprostřední dojmy z prvního týdne druhého ročníku! Již brzy na vašich monitorech!

Volno jsem se snažil využít maximalistiky, byť ne vždy se to úplně dalo. Vycestoval jsem do Londýna, navštívil (už můžu říct letitého!) kamaráda v Jihlavě, vyčistil si hlavu na horském ovzduší a v neposlední řadě uspořádal téměř celorepublikovou schůzi, abychom oslavili úspěšný rok a mé narozeniny. Dostal jsem tuhle zajímavou knížku... a Memorix už mám... Tak to už mi chybí jen ta Moje první sebevražda.


A teď si povíme něco o tom, jak vyděláváme na mladších! Na facebooku existuje skupina Burza medicínských knih UPOL, kde vždycky ti starší, prodávájí materiály těm mladším... místy opotřebené, místy jako nové a místy předražené. :-D Vybral jsem pár rekordmanů jen za poslední dobu, protože před začátkem semestru se jich obejví jak hřibů po dešti! No posuďte sami:

Autorka nabízí vypracované glosáře do angličtiny za 60 peněz, přitom ty samé glosáře kolují již několik generací v přiloženém matroši pro prváky zadarmo. KAUF! :-)

Druhý ostrostřelec nabízí Ledvinu dražšího než v knihkupectví! :-)

A do třetice všeho zlého... Patrně jde do módy prodávat popsané knížky dráž, než se prodávají. Jinak si teda nedovedu vysvětlit, proč by někdo měl platit za Příklady z lékařské chemie a biochemie tolik. Skutečně stojí těch pár čmáranců tužkou třeba za stovečku? :-)

A čemu se to chci věnovat tento rok? Inu, já chtěl bych být ten nejlepší. A tak se kromě pravidelné várky blábolů a pseudopublicistiky ze zákopů první linie druhého ročníku, informativních článcích o zdolaných předmětech můžete také těšit na nové okno: Co se děje zajímavého? v pravé straně poukazující na zajímavé akce s medicínskou tématikou v Olomouci jako je MediCafé nebo přednáškový cyklus Poznej svou specializaci! A v neposlední řadě se FrajerNejvetsi bude snažit dobýt fakultní gym, když tedy uvidíte, že se to frajerovi povedlo, vzpomeňte si na mě! :-)

Sedíme na koleji, vítáme se po dlouhé době a seznamujeme se s novými tvářemi spolubydlících. Co nám asi přichystá druhý den?

Všem těm, kteří mají to neštěstí a musí tento nebo příští týden do školy, přeju úspěšný start do nového semestru. Ať je váš boj úspěšný! :-)

Váš zmatený druhák! :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)