úterý 23. ledna 2018

Kampaň třeťáka

Vážení a milí spoluobčané,

předem mi do toho dovolte zabrousit, abych z toho mohl posléze vybrousit. Chtěl bych vám toho tolik říct v rámci svojí kampaně. Jelikož za to neskonale dlouhé promlčené období, které jsem strávil se svým štábem dlouhými přípravami, vám muselo přijít, že jsem na vás téměř zapomněl!

Nebojte se, všechno co jsem slíbil, dodržím a to, co jsem nedodržel, slíbím znovu! Nikdo tak nezůstane zkrátka! V rámci našeho programu s příhodným názvem "za medicínu s lidskou tváří" jsme oslovili širokou skupinu lidí. 
Naší prioritou je odbyri... odbykri... odbyrokritizovat a zjednodušit proces udělování zápočtů studentům!
Je nepřípustné, aby další ročníky po nás museli absolvovat odpolení běhání mezi nemocnicí a studijním oddělením se 130 indexy a vědomím, že jim nikdo nechce udělit autogram.
A k výroku, jako spousta tady mejch kolegů, se přidávám k tomu smyslu, že netuším, jak to přesně náš ministr zdravotnictví myslel, že bychom měli zvětšit propustnost studentů u zkoušek.

My plně rozumíme skutečnosti, že jsou všude vyvěšené plakátky konkurenčních lobbistů. Ale pochopte, náš program je pro vás! Pro běžný plebs a plankton medicíny - pro studenty napříč všemi ročníky!

Jak tedy vypadala moje kampaň?
krok 1. cestování
Abych oslovil co nejvíce jedinců, procestoval jsem místa a kolonie, které vykazují opravdu velkou hustotu osídlení (wow, konečně se mi podařilo využít smysluplně odborné termity ze socka!).
Vnímaví zeměpisci odhalili, že do Mongolska jsem tedy určitě nejel. Pro ty rezistentní k zeměpisu Mongolsko má údajně 1,8 obyvatele na kilometr čtverečný. 

*konec zeměpisného okénka*

Zavítal jsem tedy na místa, které by se neobešla bez našich zvířecích miláčků.
Vnímaví zoologové by mohli namítnout, že jsem cestoval po zemědělských oblastech se zaměřením na farmy, avšak farmařit budeme od příštího semestru!
Mrtvé duše studentů medicíny dozajista rozpoznaly knižní skvost ocecěný Pulitzerovou cenou:  
Na agar a zase zpátky: Dobrodružství Miroslava Votavy či známou kuchařku předního kuchaře Jirky Babicy: Praktická cvičení z bizarního mikrovaření.
Inspirován touto základní literaturou jsem se rozhodl navštívit všechna zmíněná místa.
Od cukrárny Phyllis's chocolate covered cherries, až po býčí zápasy s prestižní cenou "el corrazón de la corrida".
Přesně tak. Nebylo to jednoduché oslovit všechny patogeny. Slíbit jim lepší podmínky pro život. Zajistit dostatek cysteinového zázemí či sodík pro halofilní jedince.
Moje cesty mezi zemí deoxycholátovou a čokoládovým královstvím Levinthalovým přinesly spoustu dalších podnětů k zařazení do programu. Kníže Sabourad mě přesvědčil o důležitosti referenda. Jeho poddaní v referendu prosadili navýšení přerozdělení státního rozpočtu na distribuci chloramfenikolu z 2% HDP až na neuvěřitelných 10 %. Celá protestní akce nesla název "Stop imigrantům, chloramfenikol se o to postará!" 
Další záznam z prastarého svitku Votavova pojednává o rituálu profylakčního podávání této blahodárné many cestovatelům do Skalistých hor, o původu cestovatelů ze stejného knížectví se dodnes vedou spory. (pozn. - viz Velký výkladový slovník jazyka; spor - rozepře vs. spora - útvary, jimiž disponují rody Clostridium sp. a Bacillus sp.)
krok 2. příprava letáčků a propagačních materiálů
Naslouchat lidem je základ. Proto jsem se také obklopil týmem specialistů v čele s dr. Andrewem Bergem. Tito pánové založili SketchyMedical a pro ty, kdož se chystají vstoupit na válkou zdevastovanou krajinu třetího světa medicíny, doporučuji se seznámit s jejich prací.

krok 3. vyhrát!
jistě porozumíte tomu, že by nebylo příliš moudré sdělovat všechny body svého programu tak brzy. Prozatím jsme vytvořili krátkou příručku, kterou jsme se rozhodli pojmenovat "O Lehkosti a frustraci medika". S týmem se domníváme, že zkratka této brožurky (pro mozkově mrtvé jedince - OLAF), je, pro nás z neznámého důvodu, ukotvena ve všeobecném podvedomí většiny humanoidů.
Problém je v tom, že jsme ji poslali jen pár lidem. Nechceme, aby si naše know-how někdo přivlastnil jako součást své kampaně.

body naší kampaně, které se snažíme prosadit:
bod 1. 
špínu na sebe mohou lidé házet jakkoliv se jim zlíbí, avšak posléze musí proběhnout řádná desinfekce a revize ran
bod 2. 
připravený na zkoušku chodí jen srab
bod 3.
zakoupení nových lisů na lékařské fakulty, jelikož naši experti financovaní z projektů Evropské unie v rámci podpory a rozvoje vzdělávání zjistili, že studenti pracují nejlépe pod tlakem
bod 4.
zapojení do výzkumu financovaného z Evropských grantových programů pod vedením prof. Strunecké o zapojení vesmírného vědomí do výukového procesu na vysokých školách a tím modernizovat již dávno zkostnaťelé vzdělávání
Setkání absolventů a studentů ve Zlatých Horách, 2018
bod 5.
zařazení povinně volitelného předmětu "Kazuistiky z vězeňské praxe", aby si čerství absolventi zvykli na prostředí, ve kterém se zanedlouho budou pohybovat
bod 6.celorepubliková editace slabikářů pro žáky prvních tříd základních škol, vyjmutí genderově explicitních vyhraněných obsahů a místo nich zařazení moderních slovíček na podporu artikulace, byť už v šesti letech je podle nás pozdě začít!
příklady námi navrhovaných slov:
oxazolidinony
sulfomethoxazol
Erysipelothrix rhusiopathiae
intususcepce
progresivní multifokální leukoencefalopatie
subakutní sklerotizující panencefalopatie 

Pevně věřím, že spolu najdeme spoustu dalších!

Děkuji vám za pozornost v tomto krátkém spotu a pevně doufám, že v tom období masmediálních kampaní a temného zkouškového si budete co nejdříve dopřávat sladkých doušků odpočinku. Doufám, že ke kýženému zlepšení duševí pohody (jež je podle WHO jedním z kritérií definice zdraví, viz Propedeutika sociálního lékařství), vedl i tento mikrovolební článek!

2 komentáře:

  1. Dost jsem se nasmála :D mockrát díky za super vyplnění prokrastinačního okénka během učení :)) Rézi

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já děkuju za odezvu! :-) Chvílemi jsem si myslel, že už balancuji na hranici bizáru a nevtipných nesmyslů. :-)

      Vymazat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)