neděle 6. května 2018

Kamera, klapka, akce!

Vyklidit plac! Tentokrát to musíme zmáknout na ostro! Docházejí nám figuranti s komorovou fibrilací! Máme poslední dva! Ode všech čekám špičkový výkon!

Kamera.

Klapka.

Akce!

Taky jste někdy při hodinách a hodinách prokrastinace na internetu narazili na všemožné stránky (a teď doopravdy nemyslím ty pro dospělé), které nabádaly čtenáře, aby charakterizovali svůj milostný život názvem filmu?
za mě teda jednoznačný favorit 60 sekund
vteřinou ticha bychom měli také uctít ty, kteří volili 8 mm
- zdroj: emimino.cz

Samozřejmě pak další a další zábavní servery, nejen urologická diskuzní fóra, vymýšlely analogy na tuto myšlenku. Je to vděčné téma. Nahraď ve jméně filmu jedno slovo slovem penis:

- zdroj: facebook.com


časopis Reflex si pro nás připravil v roce 2012 anketu mezi svými čtenáři. Chtěl po nich vytvořit krátký příběh o filmu, kterému prvně odebrali jedno libovolné písmenko. My si tak mohli zajít do kina na klasiku o tragickém příběhu ze života mladého schizofrenika: Harry Potter a tajemná komata, nebo hltat popcorn u agrokulturního kolchoznického dokumentárního počinu z přelomu šedesátých let sledující vývoj poklesu dojivosti krav v Československu s titulním názvem Zkus mě rozesát. A to bych nebyl já, abych nezapomněl zmínit krásné drama s prvky hororu krásných sedmdesátek - příběh pedofilního kanibala: Jak se udí princezny.

 Pokračování pro zájemce o delší prokrastinaci naleznete zde.

Jako doporučující literaturu rozhodně doporučuju čilichilli, které na sebe nenechalo dlouho čekat! My jsme tak mohli usednout do pohodlných sedaček multikin a s dojetím pozorovat příběh zloděje aut těsně po propuštění z lochu. Držte si klobouky přichází dlouho očekávané Fat and Furious!
A protože jsem někde slyšel, že čím více se cpe kliniky do nebohých studentů, kteří ještě pořádně neumí ani anatomii, neodpustím si i autobiografický snímek z klinického prostředí o hypochondrovi Pan Au.

Samozřejmě, #instafans už tuší, kam tím mířím...
Sedím si ve vlaku. Šilhám spíše mimo než do patofyziologie iontových kanálů, když tu mě napadlo. Padesátkrát a stále poprvé. 
p53; ejekční frakce; SLE;
paroxysmální nokturní hemoglobinurie
ataxia-teleangiectasia
Představte si, že jste režiséry. Že točíte svůj vlastní super snímek o studiu medicíny a máte jej pojmenovat jinak než Básnící nebo Ordinace ve fiktivní zahradě.

Kolegyně dzejnan96 se rozhola natočit dvoudílné histologické drama, sledující osud nebohého přemotivovaného studenta, který se odvážně zapsal po měsíci učení přes Vánoce na první termín z histologie 5. ledna (Horší než smrt) a posléze na ústní opravný termín. Název druhého dílu divákovi napovídá, že všechno dobře dopadne a náš hrdina může v klidu otevřit biochemické pergameny. (Z pekla štěstí)

Kolegyně ade.lkas si svůj film pojmenovala Až na dno, z čehož je poněkud obtížné dělat závery očima filmového kritika ještě před premiérou v Dolby Theatre. Název sám o sobě napovídá pouze to, že se bezpodmínečně týká nejtěžších prvních pětatřiceti let pregraduálního a postgraduálního studia medicíny s následnou praxí. Držíme snímku palce a těšíme se na premiéru!

Abychom pořád nebyli jen na vážné notě - chystá se také od téže režisérky hořkosladká komedie z prostředí kočovné open-air dermatologické ambulance s názvem Sbal prachy a vypadni.

Rozepsaný je také scénář odehrávající se v červnovém období, kdy gymnazisté a maturanti čekají na výsledky přijímacích zkoušek, prváci ohryzávají tužky u zkoušky z anatomie a vyšší ročníky vytahují podkovy pro štěstí před každou zkouškou. Pro všechny naše hrdiny napříč časem i místem přichází Nejistá sezóna.

Nahodit oblek. Oprášit index. Jde se totiž pokoušet štěstí! Cyklus komických povídek Blbý a blbější vtáhne diváky přímo do míst, kde se vše odehrává. Pracovna. Aula. Stážovna kliniky. Občas jsou příběhy svízelné v tom, že nevíte, která postava je která!

Nemohu opomenout starý, leč kvalitní, muzikál Co jsme komu udělali? popisující chvíle čerstvého prváka na fakultě, od jeho příchodu na první přednášku až po první udělený zápočet.

A coby poslední a nejnovější film patří do naší sbírky taktéž horrorové drama z pomaturitního období s názvem Uteč!, kde hlavní protagonista musí odolávat nástrahám studijního oddělení, které se snaží za použití hypnozy a dalších nekalých metod přimět studenty k zápisu do oboru Všeobecného lékařství na příslušné fakultě.

Máte taky svůj oblíbený?
Podělte se s námi!

0 komentářů:

Okomentovat

Zkuste se nějak podepisovat. Kdo se má v těch anonymech pak vyznat při odpovídání. Dík! :-)